В настільній грі Аліас (Alias) учасники будуть намагатися пояснити один одному різні слова, поняття, терміни і інші явища навколишнього світу. Проте при цьому не можна використовувати однокорінні слова, а також частини слова, яке відгадується. Всі слова згруповані на спеціальних картках. Причому вам можуть попадатися поняття різної важкості: від простих предметів до важких абстрактних термінів. За кожне правильно відгадане слово ваша команда отримує переможний бал, а за помилки і пропущені картки навпаки - штрафується. Це було б дуже просто, та на виконання завдання у вас є лише хвилина і ви здивуєтесь, наскільки важко інколи швидко пояснити навіть найпростіші речі.
Підготовка до гри майже не потребує часу. Гравці повинні розділитися на команди з приблизно однаковим складом, тоді кожна команда отримує по кольоровій фішці, яка ставиться на початок шкали переможних балів. Кількість людей в одній команді необмежена, але не може бути менша двох, тому ви можете грати в Alias будь-якою кількістю гравців. Після чого перша команда вибирає одного учасника, який бере в руки 10-20 карт з будь-якої колоди. Пісочний годинник перевертається, починаючи відлік хвилини, за яку вибраний гравець повинен постаратися пояснити якомога більше слів членам своєї команди. При цьому решта команд слідкує за помилками.
Номер необхідного слова на картці визначається числом на шкалі, де на даний момент знаходиться фішка команди. Ви можете пояснити слово так, як порахуєте за потрібне, та при цьому не можете використовувати частини похідного слова чи однокорінні слова. Наприклад, пояснюючи слово “літак”, ви не можете сказати “це транспортний засіб, який літає по небі”. Також зверніть увагу на те, що слово повинно бути назване саме у вказаній формі. До тогож, складність слів під однаковими номерами на різних картках відрізняється, тому інколи буде краще пропустити яку-небудь картку, щоб не втрачати дорогоцінний час. За кожне вірно назване слово фішка вашої команди просувається по шкалі переможних балів на одну поділку, а за пропущені картки і порушення правил пояснення навпаки - повертається назад. Останнє слово, яке не встигла вгадати команда, можуть постаратися назвати гравці з інших команд. Після цього хід переходить до наступної команди. Гра продовжується аналогічним чином до дого часу, доки одна з фішок не перетне фінішну пряму, визначивши переможців!